Komoda na szaro - farbami V33


Dzisiaj małe co nieco o malowaniu farbami V33 Farba Renowacja kuchnia i meble kuchenne.

Komodę przetarłam papierem ściernym o gramaturze 150, odkurzyłam, umyłam i na koniec odtłuściłam acetonem.
Malowało mi się spoko, szary kolor dobrze kryje, potrzebne były tylko dwie warstwy tylko miejscami trzeba było położyć trzecią. Farba raczej dobrze się trzyma powierzchni ale miejscami niekoniecznie dlatego jestem za tym żeby jednak takie meble na koniec polakierować. Co innego przy meblach z surowego drewna tu taj pewnie nie trzeba niczym wykańczać.

A teraz o malowaniu ta samą farbą ale na biało no i tutaj to już inna historia. Komodę maluje już trzeci raz i dalej przebija poprzedni kolor, do tego farba satynowa dosyć mocno się błyszczy jak na satynę - zdaniem mojej klientki.  I cóż wychodzi na to, że jak droga farba by nie była to w przypadku przemalowywania ciemnych mebli na biało zawsze jest tak samo trzeba trzech lub czterech warstw.


Komentarze

  1. Zupełnie inny mebel! Jestem w szoku jaki efekt może dać zakup puszki farby i poświęcenie nieco czasu na malowanie :) Taka komoda będzie na pewno pasować do nowoczesnego wnętrza, jak patrzę to sama od razu mam ochotę na jakiś mały remont :) Ale jak na razie to zaplanowałam urządzanie pokoju mojej córki. Znalazłyśmy na https://www.meblezbajki.pl/ świetne meble, idealnie takie jakie chciała i jakie się jej podobają. A do tego bardzo bardzo pojemne, zmieszczą się do nich i wszystkie ubrania i wszystkie zabawki :) O to przecież mi chodziło.

    OdpowiedzUsuń
  2. U mnie telewizor musi stać na ścianie i uważam, że zdecydowanie będzie to dla mnie dużo lepsza opcja, ponieważ mam piękną komodę i chciałabym ją uwydatnić. Jeśli decyduję się na jakieś konkretne rozwiązania, to często sięgam po inspiracje. Znaleźć je można na stronie https://dladomu.com.pl/dekoracja-sciany-z-telewizorem-10-swietnych-aranzacji/ .

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Malowanie boazerii i mebli

Malowanie boazerii i podłogi

Malowanie mebli - łazienka