Mój pierwszy album







Wczoraj odebrałam mój pierwszy album, dziękuję mężowi za przygotowanie i jakże trafny i piękny opis :)

***
Pochodzę z Krynic, małej miejscowości na wschodzie Polski, w pół drogi między Zamościem a Tomaszowem. Drzewa kocham odkąd pamiętam. Kiedyś uwielbiałam się na nie wspinać i podziwiać wędrując samotnie po okolicy, dziś maluję je z taką samą miłością oraz działam na ich rzecz w Inicjatywie Lokalnej Między Drzewami we Włodawie, gdzie mieszkam. W międzyczasie ukończyłam Liceum Plastyczne w Zamościu i uzyskałam dyplom z litografii na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Moje prace wystawiałam w cyklu wystaw autorskich DrzewoStany w pięknych wnętrzach synagogi w Zamościu, cerkwi w Orli i Dubiecku, Kozienickiego Domu Kultury i Magii Przejścia w Pieszowoli.

Malując staram się zatrzymać w pamięci bliskie mi miejsca i krajobrazy, które coraz częściej tracimy na zawsze, niszcząc piękno otaczającego nas świata w krótkowzrocznej pogoni za zyskiem i bez zrozumienia naszych własnych, najgłębszych, biologicznych i duchowych potrzeb. Malowanie jest dla mnie swojego rodzaju terapią. Pozwala mi koić smutek po traconym w zatrważającym tempie pięknie natury i nabierać sił do stawiania czoła wyzwaniom, które wiążą się z naszymi codziennymi, nierzadko trudnymi i niewdzięcznymi, działaniami w jej obronie. Mam nadzieję, że moje obrazy mogą również przynieść radość i ukojenie wszystkim oglądającym.

Najchętniej maluję akrylami na tekturze introligatorskiej. Więcej moich prac można obejrzeć na mojej stronie www i w internetowej galerii sztuki Saatchi Art -- serdecznie zapraszam!


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Malowanie boazerii i mebli

Malowanie boazerii i podłogi

Malowanie mebli - łazienka