Malowanie mebli z przecierką

przed i po malowaniu

Tym razem do przemalowania tych mebli użyłam farby kredowej Lovely Home kupionej w www.colorownia.pl oraz podkładu Tikkurila Everal Aqua Primer i lakieru do podłóg Altax półmat.

Kolor zrobiłam sama i był to beż wpadający z nutą szarości, który dopasowałam go do ciepło-szarego wypoczynku i szaro-granatowego dywanu. Farba kredowa Lovely Home była doskonałym wyborem a to dzięki testowi farb przygotowanym przez sklep Spinex https://sklep.spinex.pl/blog/test-farb-kredowych-do-mebli-edycja-2020
Owszem trochę poświęciłam czasu na rozważenia, którą farbę wybrać inie ukrywam aspekt cenowy też miał w wyborze istotne znaczenie. Koniec końców zdecydowałam się na Lovely Home i to był dobry wybór, farba bardzo dobrze kryje i jest naprawdę wydajna.
Krzesła i stół przed i po malowaniu
Co do malarskiego procesu to oczywiście najpierw zmatowiłam meble papierem ściernym o gramaturze 120 i 150, następnie odkurzyłam z pyłu, umyłam i dopiero wtedy zabrałam się do malowania. Malowanie wałkiem i pędzlem w kącikach i zakamarkach.

 


Blaty stołu i szafek, siedziska krzeseł pomalowałam podkładem Tikkurila Everal Aqua Primer.

Brzegi mebli pomalowałam farbą kredową w kolorze grafitowym, po wyschnięciu je polakierowałam i dopiero wtedy pomalowałam całe meble farbą kredową (dwu i trzykrotnie)

Na koniec po wyschnięciu farby, zrobiłam przetarcia wilgotną szmatką aby wyciągnąć grafitowy kolor.

No i na koniec wszystkie meble polakierowałam 2-3 razy

Ile zużyłam farb i lakieru?


- 5 puszek farby 0,75 l,

- małą puszkę grafitowej 0,5 l zdecydowanie wystarczy i jeszcze jej zostanie

- 2,5 l lakieru

Jakie meble malowałam?

- szafkę pod TV

- witrynę

- 5 krzeseł

- duży rozkładany stół

Najlepsza metoda na umycie wałków użytych do lakierowana, to moczenie ich w pojemniku z zimną wodą, którą co parę godzin zmieniamy aż woda będzie czysta. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Malowanie boazerii i mebli

Malowanie boazerii i podłogi

Malowanie mebli - łazienka